Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z w te pędy czasu, nastąpił notoryczny rozwój w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa zaś nawigacji. W związku spośród tym, trend ten spowodował nowoczesność wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza generacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, kto został z początku określony. Trzecia generacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami natomiast przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy mówić o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, ażeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne spośród węglika krzemu jest najbardziej dojrzałym wyborem. W rzeczywistości bez liku z jego wskaźników jest w znacznym stopniu lepszych aniżeli krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna wysoka temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą być wyposażonym zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny zaś niewprawiony rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim odbicie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania zaś nasilenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury tudzież http://www.karlinski.eu obniżka strat

3. Poprawa sprawności i obniżenie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane spośród węglika krzemu mogą przydać się do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym obciążenie jest serce elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania tudzież rozpędzania w ciągu procesu jazdy. Dlatego również talent pracy są w wyższym stopniu złożone w porównaniu z układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz sprzęt oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik zbudowany spośród węglika krzemu. Dzieje się no dlatego, iż towar ów ma niebywale niską rezystancję. Dlatego jest owo imponujący możliwość do zastosowań, w których występuje wysoka częstość oraz temperatura.

Chodzi o to, że artykuł ten przypuszczalnie zmniejszyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest redukcja wagi oraz rozmiaru o powyżej 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu może wesprzeć posiadać pomocny wpływ na konfigurację sieci tudzież adaptacja strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą istnieć stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami a o wiele wyższą sprawnością. Zazwyczaj biegłość konwersji tych inwerterów wynosi w przybliżeniu 96%. Jeśli jednakże zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest zintensyfikowanie sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą ulżyć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą przynieść ulgę w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie popularność urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są wysoce jaśniejsze oraz być może zmniejszać się koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 chłosta http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, jest dozwolone zastosować ów model oświetlenia dla różnych typów środowisk, takich kiedy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne tudzież światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia tudzież kosztów.

Related Posts