Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z na jednej nodze czasu, nastąpił stały zaawansowanie w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa tudzież nawigacji. W związku spośród tym, bieg ten spowodował postęp wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza generacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, kto został w pierwszej chwili określony. Trzecia pokolenie charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami i przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy mówić o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, ceramika z węglika krzemu jest w najwyższym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości co niemiara z jego wskaźników jest znacznie lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą mieć zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny natomiast amatorski rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim odbicie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania tudzież wzmożenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury zaś http://www.karlinski.eu zredukowanie strat

3. Poprawa sprawności oraz obniżka objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane spośród węglika krzemu mogą przydać się do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym ciężar jest motor elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania i rozpędzania w trakcie procesu jazdy. Dlatego także zacięcie pracy są z większym natężeniem złożone w porównaniu z układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz urządzenie oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik ukończony spośród węglika krzemu. Dzieje się w rzeczy samej dlatego, że towar ten ma niezmiernie niską rezystancję. Dlatego jest to imponujący możliwość do zastosowań, w których występuje wysoka częstotliwość zaś temperatura.

Chodzi o to, że artykuł ów być może zmniejszyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest zredukowanie wagi natomiast rozmiaru o nad 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu przypuszczalnie odciążyć dysponować pozytywny znaczenie na konfigurację sieci zaś dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą istnieć stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami zaś daleko wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi z grubsza 96%. Jeśli aczkolwiek zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest intensyfikacja sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą odciążyć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą przynieść ulgę w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie fama urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są o wiele jaśniejsze natomiast być może zmniejszyć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze niż inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 manto http://www.bednorz.eu większą przewodność cieplną. W życiu rutynowym, jest dozwolone zastosować ten gatunek oświetlenia gwoli różnych typów środowisk, takich kiedy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne i światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one odciążyć w zmniejszeniu gnój zaś kosztów.

Related Posts