Ważne rzeczy do sprawdzenia nim przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe mieszkanie w swoim przedziale cenowym a jesteś gotowy aż do przeprowadzki. Ale zanim spakujesz swoje torby i pudełka tudzież załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zrobić obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest kiedy gonienie za sprawą listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za sprawą kwatera z właścicielem względnie agentem wynajmu zaś ustalić, jednakowoż są jakieś problemy, które wymagają naprawy zanim wprowadzeniem się.

Oto parę ważnych rzeczy aż do sprawdzenia przedtem przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu oraz gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku oraz inne obszary poniżej kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, jednakowoż są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że każdy pokój ma otwierane okno dość duże, iżby wolno było za pośrednictwem nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest odwzorowanie ewakuacji pożarowej w budynku a upewnij się, że wiesz, gdzie się udać.

Drzwi natomiast okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki i gałki drzwiowe są bezpieczne natomiast nie chwieją się tudzież iż otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna i drzwi, tak aby upewnić się, że otwierają się zaś zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to i dobra okazja, by sprawdzić, jednakowoż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się około toalet natomiast pod tudzież wokół każdego zlewu, ażeby upewnić się, że nul nie jest wilgotne lub nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się akuratnie a iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę natomiast zlewozmywaki poniżej kątem brakującej fugi bądź płytek.
Włącz prysznic, ażeby orzec nacisk wody a temperaturę gorącej wody. Ważne jest, żeby dowiedzieć się, azali dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, czy też twoja człon ma http://www.herbut.eu swój własny. (To prawdopodobnie przyczyniać się na forma prysznica, jaki będziesz proszek rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, aby upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik natomiast piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, platforma klimatyzacji/ogrzewania, pralkę i suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, porządnie utrzymana natomiast dostępna wprost przeciwnie gwoli mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego gdy radiostacja względnie zegar, tak aby sprawdzić gniazdka.
Wyłącz tudzież włącz wszystkie wyłączniki ścienne, ażeby upewnić się, iż działają prawidłowo.

Related Posts