Ważne rzeczy aż do sprawdzenia przedtem przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe apartament w swoim przedziale cenowym oraz jesteś dojrzały aż do przeprowadzki. Ale zanim spakujesz swoje torby a pudełka zaś załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał sprawić inspekcja mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest gdy gonienie za pomocą listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz dzięki mieszkanie z właścicielem ewentualnie agentem wynajmu zaś ustalić, jednakowoż są jakieś problemy, które wymagają naprawy zanim wprowadzeniem się.

Oto parę ważnych rzeczy aż do sprawdzenia przedtem przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu tudzież gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku a inne obszary u dołu kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azali są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, iż każdy pokój ma otwierane okno całkiem duże, by jest dozwolone było za pomocą nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest mapa ewakuacji pożarowej w budynku oraz upewnij się, że wiesz, dokąd się udać.

Drzwi natomiast okna
Upewnij się, że wszystkie zamki natomiast gałki drzwiowe są bezpieczne i nie chwieją się i iż otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna i drzwi, żeby upewnić się, że otwierają się zaś zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to również włość okazja, by sprawdzić, azaliż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się wokół toalet a u dołu natomiast dookoła każdego zlewu, by upewnić się, iż nico nie jest wilgotne czy też nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się prawidłowo tudzież iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę a zlewozmywaki pod kątem brakującej fugi lub płytek.
Włącz prysznic, tak aby sprawdzić ciśnienie wody a temperaturę gorącej wody. Ważne jest, iżby dowiedzieć się, azali dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, czy też twoja jednostka ma http://www.herbut.eu własny własny. (To przypuszczalnie przyczyniać się na rodzaj prysznica, który będziesz proszek rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, by upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj everyman palnik tudzież piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, platforma klimatyzacji/ogrzewania, pralkę i suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, akuratnie utrzymana zaś dostępna na odwrót w celu mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak radio względnie zegar, tak aby sprawdzić gniazdka.
Wyłącz oraz włącz wszystkie wyłączniki ścienne, iżby upewnić się, iż działają prawidłowo.

Related Posts