Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek zaś zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje sporo kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna fabrykacja odpadów nieulegających biodegradacji, nieobecność odpowiedzialnego zarządzania odpadami oraz recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu przygoda w BBC News… spis ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero w ostatnim czasie (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy zwracać uwagę na nasze otoczenie a próbować oszacować znaczenie człowieka oraz jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są nieustannie w toku. Jednak między wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, aby obniżyć nasze problemy, „recykling naszych odpadów a zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego też produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, kto być może http://www.zuchowicz.eu dać w zamian różne niezrównoważone tudzież kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne aktualnie od chwili jakiegoś czasu, od lat 50. ubiegłego wieku, a atletyczny się tanie zaś przyjazne w celu środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, od opakowań po budownictwo, natomiast jest przede wszystkim znana ze swojej wytrzymałości i integralności strukturalnej, oraz również umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – może znajdować się od nowa wykorzystana albo poddana recyklingowi w relacje od chwili potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość i brak elastyczności – umiejętność do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie spośród przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, żeby nadawały się aż do różnych zastosowań w budownictwie i przemysłowych operacjach nawijania. W relacje od czasu zastosowania oraz funkcji, do której są używane, tekturowe rdzenie oraz tuby mogą stanowić zaprojektowane tak, iżby trwać http://www.kacperek.eu nieodzowny rozmiar, hart zaś integralność dla wielu zastosowań przemysłowych a budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku stosowanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało owo z faktu, że potęga papieru ulega pogorszeniu u dołu wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego aplikowanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, z racji wybitnie wydajnej natomiast pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera spośród 2014 roku, jesteśmy aktualnie w stanie robić tekturowe tuby, które są zamierzenie zabezpieczone zanim przenikaniem wilgoci. Ta mechanika pozwoliła na eksploatacja tektury do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność oraz moc strukturalną, które spełniają wymagania tudzież pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują aktualnie szerokie http://www.wyroba.eu używanie w projektowaniu tymczasowych albo półtrwałych konstrukcji, takich jak przestrzenie wystawiennicze i rozrywkowe, domy, schroniska, zaś nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od momentu lat 50-tych XX wieku, po największej części aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są także tradycyjnie używane do poziomego deskowania mostów zaś podobnych konstrukcji.

Chociaż chwilowo dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane aż do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na opcja ich recyklingu i zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne wykorzystanie materiałów i rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co być może umożliwić budowę tanich a zrównoważonych konstrukcji. Może to potencjalnie zadowolić światowe zapotrzebowanie na tanie usługi budowlane mieszkaniowe a konstrukcje.

Related Posts