Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek a zdajemy sobie sprawę z ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje mnóstwo kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna wyrób odpadów nieulegających biodegradacji, nieobecność odpowiedzialnego zarządzania odpadami natomiast recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu niezwykłe zdarzenie w BBC News… wykaz ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero niedawno (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy kierować uwagę na nasze anturaż tudzież eksplorować oszacować istotność człowieka zaś jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są nieprzerwanie w toku. Jednak pośród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, ażeby obniżyć nasze problemy, „recykling naszych odpadów tudzież zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego również produkty tekturowe wykonane w 100% spośród papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, kto być może http://www.zuchowicz.eu zamienić różne niezrównoważone zaś kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne w tym momencie od czasu jakiegoś czasu, od momentu lat 50. ubiegłego wieku, natomiast kształtny się tanie i przyjazne gwoli środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, od czasu opakowań po budownictwo, zaś jest wyjątkowo znana ze swojej wytrzymałości natomiast integralności strukturalnej, zaś i umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – przypuszczalnie być powtórnie wykorzystana bądź poddana recyklingowi w stosunki od czasu potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość i sztywność – umiejętność aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie spośród przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, tak aby nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie a przemysłowych operacjach nawijania. W stosunki od momentu zastosowania a funkcji, do której są używane, tekturowe rdzenie zaś tuby mogą znajdować się zaprojektowane tak, żeby otrzymać http://www.kacperek.eu konieczny rozmiar, moc i koherencja gwoli wielu zastosowań przemysłowych a budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze aż do 2010 roku aplikacja tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało owo spośród faktu, że wigor papieru ulega pogorszeniu pod spodem wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało owo jego aplikowanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, ze względu bardzo wydajnej tudzież pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera spośród 2014 roku, jesteśmy w tej chwili w stanie przetwarzać tekturowe tuby, które są naumyślnie zabezpieczone poprzednio przenikaniem wilgoci. Ta technika pozwoliła na wykorzystanie tektury do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność zaś moc strukturalną, które spełniają wymagania zaś pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują teraz szerokie http://www.wyroba.eu stosowanie w projektowaniu tymczasowych ewentualnie półtrwałych konstrukcji, takich gdy przestrzenie wystawiennicze tudzież rozrywkowe, domy, schroniska, zaś nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym odkąd lat 50-tych XX wieku, po największej części do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są plus tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów tudzież podobnych konstrukcji.

Chociaż teraz dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych do projektowania konstrukcji ze względu na alternatywa ich recyklingu oraz zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów tudzież rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co prawdopodobnie umożliwić budowę tanich i zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie dogodzić światowe zapotrzebowanie na tanie branża budowlana mieszkaniowe oraz konstrukcje.

Related Posts