Biznesowe porady dotyczące oszczędzania wody – unikaj wyrzucania pieniędzy w błoto!

Czy Twoja biznes podejmuje kroki w celu aktywnego oszczędzania wody? Oszczędzając wodę, Twoja biznes nie na odwrót zaoszczędzi pieniądze, jednakowoż plus pomoże środowisku naturalnemu, chroniąc jego zasoby wodne http://www.wolan.eu.

Czy wiesz, że? Naukowcy intrygujący się ochroną środowiska przewidują, iż w ciągu najbliższych 50 lat na świecie wystąpią niedobory słodkiej wody.

Oczywiście, każda biznes wykorzystuje wodę w inny modus – niektóre branże są wodochłonne, w toku podczas gdy inne używają jej wprost przeciwnie do codziennej higieny w środowisku biurowym. Dlatego wiedza o tym, w jaki badania http://www.jakiel.eu i kiedy Twoja biznes zużywa wodę, przypadkiem odciążyć Ci poznać potencjał poczynienia odpowiednich oszczędności.

Dlaczego powinno się ochraniać wodę?

Aby zabezpieczyć coraz z większym natężeniem ograniczone zasoby wody.
Zwiększanie istniejących zasobów wody przez kształtowanie nowej infrastruktury staje się co chwila droższe.
Oszczędność pieniędzy na miesięcznym rachunku za wodę.
Zminimalizowanie ilości wody pobieranej z ograniczonych zasobów naturalnych, protekcja tych zasobów tudzież ich bioróżnorodności.
Zmniejszenie śladu węglowego firmy – bowiem oczyszczanie i podgrzewanie wody zużywa krocie energii, obniżenie zużycia wody pomaga słabnąć zmęczenie materiału energii i ślad węglowy.
Twórz kulturę dbałości o otoczenie w swojej firmie.
Inwestując w zrównoważone technologie, możesz wykorzystać z zachęt rządowych tudzież ulg podatkowych.
Wykorzystaj swoje inicjatywy oszczędzania wody do tworzenia pozytywnych relacji spośród opinią publiczną.

Wskazówki dotyczące oszczędzania wody w firmach, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze http://www.czerwionka.eu!
Osiągnięcie redukcji zużycia wody wymaga konsekwentnego wdrożenia szeregu działań w całej firmie – również szybkich, kiedy i długoterminowych inwestycji.

Szybkie korzyści

Zaangażuj pracowników

Najbardziej efektywne oszczędzanie wody jest wynikiem zbiorowego zaangażowania. Spędź sesję edukacyjną z pracownikami na przedmiot tego, po co powinni ochraniać wodę tudzież jakie są sposoby oszczędzania wody. Zachęć ich, by przedstawili własne wskazówki dotyczące oszczędzania wody w firmie.

Monitoruj przecieki

Czy wiesz, że? Według Consumer Council for Water, 3,1 miliarda litrów wody zostało utracone w Anglii tudzież Walii każdego dnia w 2016/7 roku!

Wszelkie przeciekające krany względnie rury marnują wodę zaś kosztują Cię pieniądze! Najlepszym od czasu do czasu na skontrolowanie przecieków jest koniec tygodnia względnie noc, jak głodne kawałki nie jest używana. Regularnie przechadzaj się po zakładzie, iżby sprawdzić każdy kran zaś przyłącze poniżej kątem wycieków oraz jak najszybciej je naprawić. Zachęcaj pracowników do natychmiastowego zgłaszania wszelkich zauważonych wycieków.

Należy i upewnić się http://www.zygmuntowicz.eu, że godziwy kadra wie, dokąd przebiegają rury zasilające i gdzie znajdują się zawory odcinające. Jeśli kanał gwałtownie pęknie, pracownik będzie mógł migiem amputować napływ wody, tak aby cofnąć się strat.

Wiedza to potęga

Zapisuj swoje miesięczne rachunki i zużycie, żeby móc zidentyfikować wszelkie skoki zużycia tudzież dowiedzieć się, po co mogą one wystąpić. Można plus zainstalować nie w ciemię bity wodomierz, który będzie dostarczał danych a analiz o zużyciu w czasie rzeczywistym. Wiedza o tym, kiedy zużywasz (lub marnujesz) wodę, jest najlepszym sposobem, tak aby wiedzieć, jak ją oszczędzać.

Długoterminowe inwestycje oszczędnościowe

Instalowanie technologii zaś urządzeń przypuszczalnie przynieść ulgę w osiągnięciu oszczędności wody w dłuższej perspektywie. Przykłady obejmują instalację:

Czujnikowy system nawadniania do kontrolowania zużycia wody na zewnątrz
Niskoprzepływowe ograniczniki w prysznicach tudzież bateriach
bezwodnych pisuarów
Sterowniki pisuarów
Efektywnie spłukiwane toalety
Baterie z czujnikiem czy też automatyczne
Wydajne krany oraz prysznice
Urządzenie aż do zbierania wody deszczowej
Infrastruktura do recyklingu, która pozwoli Ci posługiwać się spośród wody szarej bądź deszczowej http://www.modrzewski.eu
Wiele spośród tych wodooszczędnych technologii jest łatwiejszych tudzież tańszych aż do zainstalowania niż myślisz, tudzież czas zaś koszty są rekompensowane dzięki długoterminowe (i natychmiastowe) oszczędności. Możesz nawet determinować się do ulg podatkowych na zrównoważone technologie.

Nadszedł czas, iżby sterczeć się niegłupi wody!

Wdrożenie tych szybkich oraz długoterminowych rozwiązań może odciążyć Twojej firmie w oszczędzaniu najważniejszego zasobu Ziemi – zaś zaoszczędzić finanse w tym procesie.

Related Posts